סוגי מנועים לשער חשמלי

שער חשמלי הוא פתרון מיגון יעיל ואיכותי המאפשר לנו לשמור על הרכוש הפרטי ולמנוע מזרים ומאורחים לא רצויים להיכנס למתחם הפרטי שלנו. כיום, הפופולריות של השערים החשמליים היא בשיאה בגלל היתרונות הרבים והמשמעותיים שהם מציעים. ניתן למצוא שערים חשמליים בחניונים ציבוריים ופרטיים, לרבות חניונים של בנייני מגורים, בתים פרטיים ומגדלי משרדים, בכניסה ליישובים שונים, בכניסה למתחמים של מוסדות וגופים ציבוריים, במפעלים, בבתים פרטיים ועוד.

כדאי לדעת כי יש סוגים שונים של שערים חשמליים, למשל שער כנף הנפתח על ציר ייעודי, שער קונזולי מרחף שאינו בא במגע עם הקרקע, שער חשמלי נגרר (הזזה), שער הרמה חשמלי, שער מחסום (זרוע) ותריסי גלילה. לכל שער חשמלי יש להתאים מנוע חזק ועוצמתי, בהתאם למאפייני וסוג השער, משקל וגודל השער, תכיפות השימוש בשער החשמלי ועוד.

סוגי המנועים המתאימים לשער חשמלי

כאשר מזמינים שער חשמלי לחניה פרטית, לחניון ציבורי, למפעל או לעל מקום אחר, יש לפנות לחברה המתמחה בתכנון, בניית והתקנת שערים, בדגש על שערים חשמליים. יש סוגים שונים של שערים חשמליים לכן אחת ההחלטות החשובות היא איזה מנוע להתאים לשער.

המנוע של השער החשמלי הוא רכיב מרכזי במוצר המיגון היעיל והנפוץ, ויש לבחור נכון את סוג המנוע כדי להבטיח עמידות גבוהה לאורך זמן, תפעול נוח ויעיל, מינימום תקלות מנוע וביצועים מושלמים גם לאחר הרבה שנים.

באופן כללי ישנם שני סוגים עיקריים של מנועים לשערים חשמליים:

מנוע הידראולי – מנוע חזק הפועל באמצעות לחץ שמן, המנוע מיועד בעיקר לשערים חשמליים גדולים וכבדים, בדרך כלל החל מ-600 ק"ג. המנוע ההידראולי מספק מענה מקצועי ואיכותי גם לשערים המסיביים המותקנים באזורי התעשייה, במפעלים, בכניסה לקיבוצים ומושבים ובבנייני מגורים ומשרדים גבוהים (רבי קומות). ישנם מנועים המתאימים גם לשער חשמלי שמשקלו עד 2,000 ק"ג (2 טון). המנוע ההידראולי מתאים לסביבת עבודה מאומצת לכן הוא מומלץ לשער חשמלי העובד ללא הפסקה, למשל בכניסה לבית חולים, בחניון של מגדל מגורים וכדומה.

מנוע אלקטרו מכני – מנוע נפוץ ואיכותי המתאים לרוב השערים החשמליים הסטנדרטיים, המנוע מבוסס על גיר אלקטרו מכני בשילוב מערכת פיקוד חשמלי. החיסרון המרכזי במנוע אלקטרו מכני הוא מגבלת המשקל מאחר והוא מתאים לשער חשמלי במשקל של עד 500 ק"ג ובנוסף המנוע מתאים לשער אותו פותחים וסוגרים עד 50 פעמים ביום, לכן מנוע זה נפוץ בעיקר בשערים החשמליים בבתים פרטיים, לרבות שער לחניון פרטי.

מהם הפרמטרים העיקריים להתאמת המנוע לשער החשמלי?

כאשר בוחרים מנוע לשער חשמלי יש להתייחס לגורמים הבאים:
משקל השער – הכלל המנחה הוא מנוע חשמלי קטן וסטנדרטי לשערים במשקל נמוך, ומנוע עוצמתי וחזק לשער כבד מעל 500 ק"ג. חשוב לזכור כי מנוע קטן מידי עלול לסבול מבלאי מהיר ומשחיקה מהירה במיוחד.
גודל השער – האורך והרוחב של השער החשמלי משפיעים על בחירת סוג והספק המנוע. מעבר לגודל השער יש התייחס גם למשקלו, וחשוב לוודא כי המנוע חזק דיו כדי לשאת  את המשקל והאורך של השער.
כמות הפתיחות היומית – יש לבדוק מראש מה מספר מחזורי העבודה היומי של השער החשמלי ובהתאם לנתון זה להתאים מנוע איכותי וחזק.
עמידות – השער החשמלי חשוף לפגעי מזג האוויר, לכן יש לבחור מנוע חזק ומוגן היטב כדי להבטיח עבודה רציפה ללא תקלות וכך גם התחזוקה השוטפת קלה וזולה יותר.

תיקון או החלפת מנוע לשער חשמלי

לאחר התקנת שערים לחניה פרטית או שער מסוג אחר, יש לבצע תחזוקה שוטפת על פי הוראות היצרן. המנוע זקוק לטיפולים ולתחזוקה, הוא סובל מבלאי טבעי ויש רכיבים שחייבים להחליף אחת לתקופה בגלל השחיקה או עקב תפעול לא נכון של השער. מומלץ להזמין שירות תיקונים או החלפת מנוע לשער החשמלי רק מחברה אמינה ומקצועית המתמחה בין היתר בבניית והתקנת שערים.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן