מהו תריס רפפה חשמלי ומה ההבדל בינו לבין תריס גלילה?

תריס הוא פתרון הצללה יעיל לבתים, לדירות, למשרדים, לעסקים ועוד. התריס בנוי מחומרים עמידים וקשיחים, הוא ממוקם בדרך כלל בצד החיצוני של החלון, הדלת או הפתח במבנה, ומטרתו לווסת את כניסת האור לחללי הפנים, התריס יכול לשמש גם כאמצעי מיגון יעיל ואפקטיבי המונע מזרים להיכנס בקלות למבנה.

בשוק המקומי קיימים כיום תריסים מסוגים שונים, לכן רבים מתבלבלים בין הדגמים השונים. בכתבה זו נציג בפניכם מידע על תריסי רפפה חשמליים ועל תריסי גלילה, ונציין את ההבדלים העיקריים בין שני סוגי התריסים.

חשוב להדגיש כי שערי הפנלים שחברת אינטרמטאל מייצרת ומתקינה בבית הלקוח עומדים בכל התקנים המחייבים, השער מיוצר מפנלים עמידים וחזקים מאלומיניום ומחומרי גלם איכותיים נוספים, בנוסף החברה מספקת פתרונות מתקדמים כמו תריסי ושערי גלילה.

תריס רפפה חשמלי - כל מה שצריך לדעת

תריס רפפה עשוי משלבים המונחים זה על זה, והפתיחה שלו אינה מלאה. התריס מאפשר כניסת אוויר ואור מבחוץ, דרך החריצים שבין השלבים, וניתן לפתוח את התריס כמו חלון כנף, יש גם תריסי רפפה עם מנגנון הזזה לפתיחה ולסגירה. כיום, מקובל לרכוש תריסי רפפה חשמליים, ניתן לחבר אותם למערכת בית חכם ולשלוט בהם מרחוק, ומעבר לפתרון ההצללה היעיל, התריס מספק תחושת ביטחון, מונע נפילות של ילדים וחפצים והוא דקורטיבי ותורם לעיצוב חזית המבנה ולעיצוב הפנים.

כדאי לדעת כי ישנם דגמים של תריסי רפפה המיועדים למפעלים, אלו תריסים מתקדמים שמטרתם לשחרר ולאוורר בקלות עשן, גזים וחומרים כימיים הנפלטים במהלך הייצור במפעל, הם נועדו גם לספק חילוץ בטוח מהמקום ולצמצם מקרים של שאיפת עשן וגזים רעילים.

ראוי לציין כי תריסי גילה חשמליים מגיעים במגוון גדלים ועיצובים, הם מתאימים גם לפתחים גדולים מאוד, והעיצוב שלהם מרשים ועכשווי. כמו כן, בתריסי רפפה השלבים מסתובבים על ציר, הם קבועים בתוך מסגרת ותנועתם מוגבלת למאוזן ולמאונך.

תהליך התקנת תריס רפפה חשמלי

התקנת תריס רפפה מתחילה באפיון צרכי הלקוח ובמדידות. את התריס מייצרים בהתאמה אישית מלאה, ניתן לייצר את התריס מחומרים עמידים שונים כמו אלומיניום, ואפשר לעצב את התריס בהתאם לדרישות הלקוח וחזית המבנה.

התקנת תריסי רפפה חשמליים מחייבת ידע וניסיון, יש לקחת מידות מדויקות ולהתקין את התריס בצורה אסתטית ומאוזנת, לכן נדרש דיוק מושלם. בנוסף, יש לבחור מנוע חזק ואמין להפעלת התריס החשמלי, יש להתייחס למשקל התריס, לאופן הפתיחה, לכיווני אור ואוויר ולעיצוב החזית של המבנה.

לאחר התקנת התריס מומלץ לבצע תחזוקה שוטפת על פי הנחיות היצרן, התחזוקה כולל ניקיון יסודי של השלבים והמסגרת, חיזוק, שימון ציירם ועוד.

מה דומה ומה שונה בין תריס רפפה חשמלי לתריס גלילה חשמלי?

תריס רפפה חשמלי הוא פתרון הצללה איכותי המתאים לחלונות ולפתחים בבתים פרטיים, בדירות, במשרדים ובעסקים שונים, בעיקר מפעלים. ניתן לייצר את השלבים של תריס הרפפה מפלסטיק, מאלומיניום ומעץ, לכן יש קשת רחבה של עיצובים, והתריס נחשב לפתרון אסתטי ייחודי המבטיח עמידות גבוהה ותחזוקה קלה.

תריסי גלילה חשמליים נבדלים בכך שהם מאפשרים פתיחה מלאה של השלבים, לעומת הפתיחה המוגבלת של שלבי תריס הרפפה החשמלי. בנוסף, יש להתקין את התריס החשמלי בגומחה נסתרת בקיר והתחזוקה מורכבת יותר בהשוואה לתחזוקה הפשוטה של תריס רפפה. כמו כן, תריס רפפה חשמלי לא מסוגל למנוע החשכה מוחלטת של חללי הפנים מאחר ויש מרווחים זעירים בין השלבים המונחים זה על זה, ותמיד נכנסת כמות מסוימת של אור. תריסי גלילה חשמליים מאפשרים סגירה מוחלטת ומניעת חדירת אור למבנה, הם מקנים גם תחושת ביטחון טובה יותר.

כמו כן, עלות ההתקנה של תריס רפפה חשמלי לרוב זולה יותר מאחר ואין צורך בהכנות מיוחדות כפי שצריך בעת התקנת תריס גלילה חשמלי.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן