מהי דלת הגלילה המתאימה ביותר לעסק שלך וכיצד לתחזק אותה?

דלתות גלילה נחשבות לפתרון היעיל והאיכותי ביותר לפתחים חיצוניים או פנימיים במבנה העסק. לכל עסק אפשר להתאים דלת איכותית ועמידה הנפתחת במהירות, יש דלות המיועדות לסביבת עבודה היגיינית בה חייבים לשמור על רמת סטריליזציה גבוהה במיוחד, למשל בתעשיית המזון, יש דלתות המתאימות למוסכים ויש מבחר דגמים המתאימים לפתחים בחנויות, באולמות תצוגה, בחדרי הקפאה, במפעלי תעשייה ועוד.

כדי לבחור את הדלת המתאימה ביותר לעסק שלך עליך לאפיין צרכים ולקחת מידות מדויקות של הפתח או הפתחים במבנה. חשוב לציין האם הפתח הוא חיצוני או פנימי, האם צריך דלת מבודדת תרמית, האם הדלת חשופה לפגעי מזג האוויר ולרוחות חזקות, צורת הפתיחה ופרטים נוספים. חברה מקצועית כמו אינטרמטאל תסייע לך לבחור את דלת הגלילה המתאימה ביותר עבור העסק שלך, הן מבחינת חומרים ועמידות והן מבחינת עיצוב ומחיר.

התאמת דלת הגלילה לעסק שלך

יש גורמים שונים המשפיעים על סוג דלת הגלילה המתאימה והנכונה ביותר לעסק שלך, לכן לפני ההזמנה כדאי לתאם פגישה בחברה מקצועית המתמחה בייצור תריסי, דלתות וסורגי גלילה, שערים נגללים ומוצרים נוספים. צוות החברה יתחיל בתכנון הדלת לעסק שלך רק לאחר אפיון צרכים, מדידות והבנה מלאה של הפרויקט ומטרותיו.

חשוב לזכור כי ניתן לייצר דלתות גלילה מחומרים שונים, יחד עם זאת מומלץ לייצר את הדלת מפנלים העשויים אלומיניום בגלל עמידות החומר ומשקלו הקל, אפשר לתכנן את הדלת גם מפנלים המיוצרים מפלסטיק קשיח ועמיד או ממתכות אחרות. הדלת חייבת להיות מהירה כדי לא לעכב את העובדים בזמן עבודתם וכדי למנוע תקלות מיותרות במבנה. הדלת מתרוממת מעלה, הפנלים או השלבים של הדלת נגללים לתוך ארגז ייעודי המותקן מעל הפתח, אך יש פתרונות התקנה נוספים בהתאם לצורך ומגבלות טכניות.

כאשר בוחרים דלת גלילה לעסק חשוב לשים לב למידות (גובה ורוחב), לעמידות הדלת בפני פגעי מזג האוויר, לעמידות בפני עומדי רוח גבוהים (מומלץ לרכוש דלת העומדת בתקן הישראלי המחייב), ויש לבדוק האם הדלת עמידה בפני פורצים. כמו כן, אם בעסק שלכם צריך דלתות גלילה אטומות, מבודדות רעשים, מבודדות חום וקור או דלת המונעת זליגת רעשים, עליכם לציין זאת מראש כדי שהחברה תייצר את הדלת לעסק שלך מחומרים מתאימים ואיכותיים.

עליכם להתייחס גם לעיצוב הדלת, אפשר לתכנן גם חלון שקוף בדלת, להוסיף שלבי אוורור כדי לאפשר כניסת אוויר למבנה או יציאת חום ממנו, ויש לוודא כי הדלת חזקה ומספקת את רמת המיגון הרצויה, יש דגמים ייעודיים של דלתות עמידות נגד כדורים ומעשי ונדליזם.

תחזוקה שוטפת

כדי להגן ולשמור על דלתות הגלילה בעסק שלכם חשוב לקבל הנחיות מפורטות מהיצרן לגבי תחזוקה. כל דלת חייבת תחזוקה פשוטה, אחת לתקופה יש לנקות את השלבים או הפנלים מאבק ולכלכוך, ואחת לשנה כדאי לבצע תחזוקה יסודית, עדיף על ידי צוות הטכנאים המיומן של אינטרמטאל, התחזוקה כוללת כוונון מנוע, שימון צירים, החלפת שלבים או פנלים שבורים ועוד.