החלפת תריסים בפרויקט שיקום מבנים

נכנסתם לפרויקט שיקום מבנים ואתם שוקלים האם לעצור בשלב ההנדסי או להשקיע עוד מעט כסף ולהמשיך גם לשיקום האסתטיקה של הבניין? הרצון לשדרג את האסתטיקה והאווירה בבניין הוא רצון לגיטימי, טבעי ובריא אבל גם הרצון להימנע מהוצאות גדולות שיכבידו על דיירי הבניין הוא רצון לגיטימי וטבעי בדיוק באותה מידה. זאת בדיוק הסיבה שבמסגרת פרויקט שיקום מבנים אתם רוצים לבחון את האלמנטים הדחופים ביותר לשיפור, ולעשות את זה מתוך הבנה שהעלויות של כל מהלך יורדות בצורה דרמטית לאור העובדה שהוא מתבצע במסגרת פרויקט שכבר רץ. החלפת תריסים בפרויקט שיקום מבנים היא דוגמא למהלך כזה ועליו נדבר בדקות הקרובות.

למה להחליף תריסים מלכתחילה?

החלפת תריסים והתקנת תריסי גלילה חשמליים בפרויקט שיקום מבנים היא אופציה שעומדת בפניכם על מנת להעניק למבנה שלכם מראה חדש וחיוני. פרויקט שיקום למבנה הוא פרויקט שעוסק בדרך כלל בחזית הבניין, בשלד שלו ובמעטפת החיצונית שלו. במסגרת פרויקט כזה מבוצעות עבודות תיקון בטון וברזל, חידוש חיפוי, צביעה חיצונית וכדומה. פרויקט שיקום כזה מיועד לא רק כדי לרענן את מראה הבית ולעיתים גם כדי להתגבר על בעיות מבניות בטיחותיות, אלא גם להשבחת שווי הנכס והדירות הממוקמות בו. הפגיעה שיכולה להיגרם לכם במונחים של אובדן פוטנציאל השבחה בגין השלמת עבודות השיקום במעטפת הבניין מבלי לדאוג לאלמנטים האסתטיים במעטפת, היא משמעותית גדולה יותר מההשקעה שתצטרכו להעמיד לטובת פעולה פשוטה כמו החלפת תריסים. החלפה כזאת נועדה בכדי להשלים את המהלך המבני והאסתטי ולמקסם את פוטנציאל ההשבחה של ערך הנכס.

מהן האפשרויות שעומדות בפניכם במסגרת החלפת התריסים?

במסגרת מהלך של החלפת תריסים בפרויקט שיקום מבנים עם חברה המתמחה בתחום כמו קבוצת עידן שיקום מבנים מסוכנים תוכלו להחליף את התריסים הקיימים שלכם בכמה צורות שונות. תוכלו להחליף תריסי פלסטיק מיושנים בתריסי אלומיניום אסתטיים וחזקים, תוכלו להחליף את התריסים הידניים בתריסים חשמליים ותוכלו להחליף גם את גוון התריסים מגוון בהיר ואנכרוניסטי לגוון כהה שתורם ערך עיצובי לאסתטיקה של חזית הבניין ושל חלל הפנים בדירות. מרגע שהחלטתם ללכת על המהלך, פערי העלות בין האפשרויות האלה הם מינוריים יחסית והגמישות שלכם בבחירת האפשרות המתאימה לכם ביותר היא כמעט מלאה.

יחד עם זאת, מאחר והחלפת תריסים היא פעולה שמבוצעת עבור כל דירה בנפרד, הרי שכל בעל דירה נושא במלוא העלות של החלפת התריסים בביתו ואין חלוקה בין כלל הדיירים כפי שהיא מתקיימת למשל בהחלפת דלת הכניסה. בשורה התחתונה, פרויקט שיקום מבנים הוא פרויקט שנקודת המוצא שלו היא בדרך כלל מבנית והנדסית, אבל הוא גם יוצר הזדמנות אמיתית להשלים גם מהלך אסתטי לשדרוג איכות החיים והערך הכספי של המבנה כולו. החלפת תריסים בפרויקט שיקום מבנים הוא, אם כן, מהלך שאתם בהחלט רוצים לשקול לצד מהלכים דומים נוספים שניתן לשלב בפרויקט.