הטעויות הנפוצות ביותר הנגרמות בעת התקנת סורגים לעסק

בעסקים רבים מתקינים סורגים איכותיים ועמידים כדי למנוע פריצות למבנה וכדי להגן על הסחורה והציוד. סורגים נחשבים לאמצעי מיגון יעיל, פרקטי ומוכח, גם חברות הביטוח מכירות בסורגים כמיגון יעיל, לכן לאחר התקנתם בפתחי העסק ניתן לקבל הנחה בביטוח לעסק.

יש לציין כי קיימים סורגים מסוגים ומחומרים שונים, לכן מומלץ לרכוש את אמצעי המיגון מחברה המתמחה בייצור ובהתקנת סורגים, שערים חשמליים, דלתות נגללות ותריסים לעסק. אם בוחרים במתקין לא מקצועי עלולים לגלות כי הסורג אינו מגן על הסחורה וקל לפרוץ אותו, כמו כן התקנה לא מקצועית של סורגים בעסק גורמת לסיכון בטיחותי, ועלולה לגרום לבעיות נוספות כמו היווצרות חלודה, פציעות ועוד.

חשיבות התקנת הסורגים לעסק

התקנת סורג נגלל או סורג בטיחותי אחר לעסק מבטיחה מיגון יעיל והגנה מצוינת בפני כנופיות הפורצים. בשנים האחרונות גברו אירועי הפריצה לעסקים בכל הארץ, לכן זהו צו השעה למגן את המבנה ולשמור על הציוד והסחורה היקרה. כפי שציינו בתחילת הכתבה, התקנת הסורגים בעסק מאפשרת לכם לקבל הנחה בעלות הביטוח, וכדאי לעדכן את חברת הביטוח מיד לאחר התקנת הסורגים כדי לקבל את ההטבה.

חמש טעויות שכיחות במהלך התקנת סורגים לעסק

הטעויות השכיחות בקרב מתקיני הסורגים בעסקים גורמות לפגיעה באיכות המיגון וההגנה על העסק ותכולתו, כמו כן הלקוח נאלץ לשלם עוד כסף לתיקון בעיות ההתקנה, ועליו להשקיע יותר בתחזוקה של הסורגים. 

הטעויות הנפוצות במהלך התקנת סורגים לעסק:
•מידות לא נכונות – אם המתקין לקח מידות לא מדויקות, הסורגים לא יתאימו לפתחים, וכל פרצה קוראת לגנב.
•ריתוך חובבני – מתקין מקצועי של סורגים שולט ברתכת ומבצע ריתוכים מדויקים, הוא מלטש את האזור כדי להבטיח מראה מרשים יותר ולמנוע זיזים העלולים לפצוע עוברי אורח או עובדים בעסק.
•חומרי גלם פשוטים – כדי לחסוך עלויות יש מתקינים ובתי מלאכה המייצרים את הסורגים מפלדה לא מגולוונת או מחומרי גלם שאינם עומדים בדרישות התקן. לכן, תמיד כדאי להזמין את הסורגים לעסק מחברה המתמחה בתכנון, ייצור והתקנת כל סוגי הסורגים.
•התקנת סורג ללא מסגרת – התקנה נכונה של סורגים כוללת מסגרת עמידה מפרופיל בעובי של לפחות 2.5 מ"מ. מתקין חאפר יתקין את הסורגים ללא מסגרת וקל לעקור אותם מהמקום.
•צביעה לא תקנית – בעסקים רבים מזמינים סורגים צבועים לעסק כדי לשפר את חזית המבנה ולהתאים את הסורגים לצבעי הלוגו והמותג. את הסורגים מומלץ לצבוע בתנור באמצעות חומרים איכותיים ועמידים, אך חאפרים בענף מנסים לחסוך עלויות וצובעים את הסורגים באמצעות מברשת פשוטה וצבעים לא מתאימים, ללא שימוש בשכבה מקשרת, לכן תוך זמן קצר סובלים מקילופי צבע ומחלודה.

כדאי לדעת כי התקנה נכונה ומקצועית של סורגים בעסק כוללת קיבוע של הסורגים והמסגרת לקיר באמצעות ברגי ג'מבו מסיביים, ובהתאמה למשקל הסורג. הליטושים חשובים כדי למנוע סדקים, היווצרות חלודה ולמניעת פציעות בגלל סייגים בולטים.

כיצד לבחור מתקין סורגים מקצועי כדי להימנע מטעויות ההתקנה?

בחירה של מתקין סורגים מבטיחה התקנה איכותית ומקצועית של הסורגים לעסק, ללא טעויות שכיחות כמו חומרים ירודים, ריתוך חובבני ללא ליטושים ועוד. מומלץ לבחור חברה המתמחה בייצור סורגים לעסק שמציעה שירות התקנות בפריסה ארצית רחבה, וכך החברה שולחת מתקינים מנוסים מטעמה והעסק זוכה למיגון יעיל.