עיצוב חלונות בלגיים לבית פרטי

בחירת חלונות חדשים לבית אינה משימה פשוטה, לרוב בוחרים את החלונות בשלבי התכנון על ידי אדריכל, או כאשר מתכננים שיפוץ מקיף ונרחב בנכס, ומעוניינים לעצב את הבית מחדש. ישנם שיקולים רבים לבחירת חלונות לבית הפרטי, למשל התאמת החלון לגודל הפתח, לכיווני האור והאוויר, לעיצוב המתוכנן בחללי הבית, לצרכים ייחודיים של הדיירים, לאקלים ולמגבלות התקציב.
לכל חדר מתאים חלון שונה, לחדרי הילדים מומלץ לבחור חלונות עמידים עם מנגנון בטיחות המקשה עליהם לפתוח את החלון באופן מלא. החלון בחדר השינה בדרך כלל נפתח באופן מלא כדי לאפשר לאור ולאוויר לחדור פנימה, ובחדרי השינה מקובל להתקין גם תריסי גלילה חשמליים או ידניים כדי לאפשר לדיירים לישון בחדר חשוך בלילה, לשמור על פרטיות וליהנות מאמצעי מיגון המקנה תחושת ביטחון.

מהו פרופיל בלגי?


חלונות לבית מגיעים בשלל גדלים, עיצובים ומחירים, באמצעות החלונות ניתן לשדרג את עיצוב הבית וליהנות מסגנון ייחודי, ממראה יוקרתי ומאסתטיקה מרשימה. למעשה, לכל חלון יש אמירה עיצובית ייחודית הנקבעת לפי הגוון והחומר ממנו עשוי הפרופיל של החלון ובהתאם לסוג הזכוכית ומאפייניה.
חלון בלגי הוא למעשה מסגרת לפתחי החלונות עם חלוקה היוצרת צורות גיאומטריות מרשימות ומעניינות. לכן, חלונות בלגיים הפכו למבוקשים בקרב אדריכלים, מעצבי פנים ובעלי בתים ודירות, החלון מציע מראה כפרי ייחודי ומחבר בין הסביבה החיצונית והטבעית לעיצוב הכללי בבית. אחד היתרונות המרכזיים של חלון בלגי הוא הגמישות העיצובית והאפשרות להתאים את החלון למאפייני הנכס, לפתחים ולעיצוב הרצוי.
ישראלים רבים בוחרים להתקין בביתם חלונות בלגיים בגלל המראה הכפרי, היוקרתי והאלגנטי, הפרופיל העבה יחסית שמעניק טאץ' אישי ייחודי ותחושת ביטחון, העמידות הגבוהה, החוזק והאמינות. יחד עם זאת, חשוב לציין כי חלונות עם פרופיל בלגי לרוב יקרים יותר בהשוואה לחלונות מפרופיל אלומיניום רגיל.
את הפרופיל הבלגי מייצרים מברזל או מאלומיניום, יש לתכנן ולייצר את החלונות הבלגיים בהתאמה מושלמת לגודל הפתחים בבית הפרטי, זהו הליך ייצור מותאם אישית לכן ניתן להתאים את החלונות המעוצבים לדרישת הלקוח ולפי התוכנית של האדריכל או מעצב הפנים.
 

עיצובים מרהיבים ופתרון אסתטי לעיצוב הבית


חלונות בלגיים משדרגים את עיצוב הבית ומוסיפים מראה כפרי עם נגיעה רומנטית ייחודית. אלו חלונות דומיננטיים שלא ניתן להתעלם מהם, ניתן לתכנן ולייצר חלון עם חלקים קבועים ומספר חלוקות פנימיות בכנף החלון, והלקוח יכול לבקש גוון מתוך קשת רחבה של אפשרויות וצבעים, לרבות גוון כהה המקנה מראה של פרופיל ברזל בעיצוב יוקרתי.
 

חלון בלגי עם תריס גלילה


לאחר בחירת חלונות בלגיים לעיצוב הבית מומלץ להתאים למסגרת ולפתח החלון תריסי גלילה כדי ליהנות מפתרון הצללה יעיל ואפקטיבי, מאמצעי מיגון נוסף, מהגנה נגד נפילות וכדי לשדרג את העיצוב של החלונות והבית. התריס מותקן מחוץ לחלון, לכן כדאי לבחור תריסי גלילה מאלומיניום הנחשבים לעמידים בפני פגעי מזג האוויר והיווצרות חלודה. כדאי להתאים תריסי גלילה חשמליים עם מנוע חזק ושקט, כך ניתן לשלוט בפתיחה ובסגירת התריס בקלות, וניתן לחבר את התריס למערכת בית חכם.