כיצד להגן על העסק גם בתקופה שהוא סגור ממושכות?

בימים של חוסר ודאות כלכלית ועסקית נדרשים בעלי העסקים לחשב מסלול מחדש ולדאוג להגנה על העסק שלהם גם בתקופת הקורונה. בתקופה המאתגרת שהחלה עם התפרצות נגיף הקורונה בארץ ובעולם נאלצו רוב בעלי העסקים לסגור את העסק שלהם שמהווה את מקור פרנסתם.


משרד הבריאות מעדכן מדי פעם את ההנחיות שלו לגבי פתיחת עסקים מסוגים שונים, ובתקופת הסגר רוב העסקים מושבתים אלא אם העסק נחשב לחיוני או שהוא רשאי על פי ההנחיות להמשיך לעבוד. תקופת הקורונה אילצה רבים מבעלי העסקים לסגור את בית העסק שלהם לתקופה ממושכת ובתקופה זו חייבים להגן על העסק מפני פורצים, מעשי ונדליזם ומפני גניבות של סחורה וציוד מהמחסנים ומהעסק הסגור.


כיצד לשמור ולהגן על בית העסק גם בתקופה ממושכת של חוסר פעילות?


בעלי חנויות ועסקים בכל הארץ סובלים כל השנה מאירועי פריצה לעסקים. יש כנופיות של פורצים המסתובבות בכל הארץ והן גורמות לנזק רב לבעלי העסקים. בתקופת הקורונה מקרי הפריצה רק הולכים וגוברים מאחר ורוב בתי העסק אינם פעילים וקל יותר לפרוץ אליהם ויש יותר אירועי פריצה בגלל המיתון והמצב הכלכלי שנקלענו אליו עקב התפרצות נגיף הקורונה. 


חשוב לזכור כי משרד הבריאות והממשלה משנים את ההחלטות שלהם בתדירות גדולה, מצב זה יותר חוסר ודאות אצל בעלי העסקים ובמיוחד בבתי עסק שבהם מחזיקים מלאי גדול. הסחורה נותרת במחסנים ועל המדפים בעסקים השונים, ובעוד בעל העסק נאלץ למצוא פתרונות כיצד להמשיך למכור פריטים שונים גם בתקופת הקורונה ובצל הסגר, הסחורה שעומדת במחסן מהווה מטרה לפורצים, לכן חשוב להגן על העסק ומתקניו כדי למזער סיכונים וגניבות. 


פתרונות מיגון איכותיים ומומלצים לבתי עסק 


במיוחד בתקופת הקורונה חשוב למגן את העסק ולהתקין אמצעים שונים כדי לשמור על הסחורה והציוד. הפתרונות המומלצים ביותר לשמירה ולהגנה על בתי עסק הם מערכות משולבות של אזעקה ומצלמות, עדיף עם חיבור למוקד אבטחה במיוחד אם בעל העסק גר במרחק רב מהעסק שלו. 


כמו כן, חשוב להתקין תריסי גלילה מתכת על הפתחים השונים בבית העסק וכמובן גם במחסן. יש עסקים המשקיעים בפתרונות מיגון על חלונות הראווה ופתחי העסק אך הם שוכחים למגן את המחסן בו נמצאת הסחורה. תריסי גלילה נחשבים לפתרון המיגון היעיל ביותר וגם חברות הביטוח מכירות באמצעי מיגון זה. 


ניתן להתאים תריסי גלילה בכל גודל ובמגוון עיצובים לבחירה, התריסים עשויים משלבי מתכת מגולוונת לכן הם עמידים במיוחד בפני פגעי מזג האוויר. המתכת חזקה ומונעת מהפורצים לחדור בקלות לבית העסק כדי לגנוב ממנו סחורה וציוד. ניתן להזמין תריסי גלילה חשמליים עם אפשרות לפתיחה גם מרחוק באמצעות שלט או אפליקציה המותקנת בטלפון הנייד. בנוסף תריסי גלילה ממתכת מונעים ממים ואבק לחדור לעסק ולמחסן וכך שומרים על הפריטים במקום ומונעים בלאי טבעי, התריס מבודד חום וקור וגם מונע מעשי ונדליזם.
בנוסף, בתקופת הקורונה מומלץ לבדוק את הביטוחים הקיימים שיש לעסק, לרכוש פוליסה המגנה גם על הסחורה והרכוש, וכדאי לבדוק את תקינות המערכות לגילוי ולכיבוי אש. כדאי לבצע גם גיבוי של הנתונים במערכות המחשוב לכל צרה שלא תבוא.