מיתוג שערים - חריטה על שערי כניסה

מיתוג שערים הינו נושא שלא נותנים עליו את הדעת מספיק ואת הכבוד הראוי לו. עבור עסקים, מפעלים וישובים רבים, הדבר הראשון והאחרון שהמבקרים במקום רואים הוא שער הכניסה. לכן מן ההגיון ששמו של בית העסק או של היישוב ילך לפניו וייראה עוד בטרם נכנס אדם אל פתחו, ע"י מיתוג שערים, המשמש אלמנט שיווקי בפני עצמו. כלומר, שער הכניסה מהווה הן "כרטיס הכניסה" של המבקרים שלכם והן ככלי פונקציונלי חשוב במיוחד בבקרת הכניסה למקום.

שיווק ומיתוג כבר בכניסה


כאשר עושים שימוש בשערים ממותגים, יהיה זה על פי רוב באופן טבעי בשערי הכניסה למקום, בעיקר במקומות בהם יש היבט מסוים של קבלת קהל כמו עסקים, מפעלים ואפילו ישובים. כאמור, עבור בית עסק, מפעל או ישוב, השער הוא הדבר הראשון שמבקרים רואים בבואם למקום. לכן, אלמנט עיצובי וממותג על השער, מיד מעביר מסר, מזכיר למבקר איפה הוא נמצא ומספק חוויה אסתטית ושיווקית יותר מאשר "סתם" שער כניסה סטנדרטי ולא מבודל או ייחודי.

קחו למשל שער כניסה למפעל או שער קונזולי גדול בכניסה ליישוב, כאשר על השער יש שלט חרוט עם שם המקום, אולי לוגו ממותג ועיצוב מוקפד ומקצועי, נניח עם סלוגן העסק או היישוב, זה לכשעצמו כבר מהווה מסר שיווקי ומיתוגי מרכזי ואפקטיבי. יישום כזה של מיתוג שערים מייצר מיד ועבור כל מבקר ומבקר אפקט מובהק שאי אפשר להתעלם ממנו ומעצם קיומו בכניסה למקום.

פונקציונאליות של שער כניסה איכותי

בין אם מדובר על שער כניסה נגלל וגדול, אשר במצב סגור מספק סגירה הרמטית ויעילה של המקום ובמצב פתוח מציע מרחב פתוח וגישה נוחה בין הפנים לחוץ ובין אם מדובר על שער מתכת אחר כדוגמת שערים קונזוליים או שערי זרוע גדולים, מדובר בראש ובראשונה על אלמנט פונקציונאלי. כאשר המיתוג מוסיף למראה ולייצוגיות של המקום בו הוא מוצב.

מעבר לתוצאה השיווקית של מיתוג שערים וחריטה על שערי כניסה, שער מתכת מתאים, מסיבי וחזק מהווה אמצעי פיזי מהותי לצורך בקרת כניסה למקום, אמצעי הגנה על המתחם וגם אמצעי בטיחות המייצר תיחום מובהק וברור בין שטח המקום – למשל מפעל או עסק – לבין שטח החוץ מהעבר השני, למניעת תנועה מסוכנת ולא מורשית של כלי רכב, בני אדם, כלים הנדסיים וטכניים.

שער כניסה איכותי המתאים לתנאי השטח והתנאים המבניים במקום, ימנע פיזית מגורמים בלתי מורשים מלהיכנס למקום, מה שיכול להיות קריטי במניעת מקרי גניבה, נזק ואפילו מניעת אירועים ביטחוניים במקומות מסוימים בהם ממוקם היישוב או בית העסק, אך לא בלבד.

סוגי שערים שניתן לחרוט עליהם ולמתג אותם ויזואלית

לא על כל שער אפשר לבצע מיתוג שערים, לרבות חריטה על שערי כניסה. על שער זרוע פשוט וקטן, בעל זרוע מתרוממת ויורדת,תרומת המיתוג קטנה וכמעט בלתי מורגשת, בשל שטחו הקטן יחסית.

להבדיל, על שערים גדולים ומסיביים יותר בהחלט ניתן ליישם חריטה על שערי כניסה, כדי לתת לשער אופי אישי וייחודי, למתג את השער והמקום ולהוסיף אסתטיות ויזואלית עבור כל מבקר הנכנס בו. כך למשל על שערים קונזוליים גדולים אפשר להתקין לוח  מתכת חרוט או לאחר שלוגו וטקסט יוטבעו עליו באמצעות מכונת CNC מתאימה. גם על שערי גלילה ניתן לבצע חריטה עדינה של אלמנטים ממותגים ומעוצבים או לחלופין, ניתן להתקין על גבי פסי הגלילה אלמנט חרוט דק ואשר מתאים בגודל ובצורה למאפיינים המבניים והתנועתיים של שערי גלילה.