במה טוב יותר תריס גלילה מאלומיניום מתריס רגיל

בבתים רבים מותקנים עדיין תריסים רגילים העשויים משלבי פוליאוריטן מוקצף. התריס הרגיל נחשב לחלש ולשביר בהשוואה לתריסים מהדור הבא והמתקדם יותר אשר מיוצרים מאלומיניום. תריס רגיל סובל מבלאי טבעי יחסית מהיר, אמנם מחירו זול לעומת החלופות, ולבטח בהשוואה לתריסי אלומיניום, אך חשוב לזכור שהוא לא מספק הגנה בפני פורצים מאחר וקל למשוך אותו למעלה.
לכן, בדירות קרקע ובפתחים החשובים בדירה, למשל פתח המרפסת, מומלץ תמיד להתקין רק תריסי אלומיניום חשמליים, זהו תריס נוח לתפעול הידוע בעמידותו הגבוהה, התריס מאלומיניום מספק גם שכבת הגנה נגד פורצים והדיירים זוכים לתחושת ביטחון טובה בהרבה.


מהם ההבדלים העיקריים בין שני הדגמים?


כיום רוב הלקוחות מעדיפים תריסי אלומיניום בגלל המראה היוקרתי והאלגנטי, אפשרויות העיצוב, העמידות הגבוהה, התחזוקה הפשוטה וההגנה האיכותית נגד כניסת אורחים לא רצויים. בנוסף, תריס אלומיניום חשמלי משפר את איכות החיים, אפשר לחבר את תריסי הגלילה החשמליים למערכת בית חכם, וכך אפשר לשלוט בתריס גם מרחוק, בלחיצת כפתור פשוטה.
ההבדל העיקרי בין תריס גלילה משלבי פוליאוריטן מוקצף לתריס עם שלבי אלומיניום הוא כמובן חומרי הגלם. תריס רגיל כולל שלבי פוליאוריטן מוקצף ומסגרת מברזל או מאלומיניום. עם הזמן התריס הרגיל סובל מבלאי טבעי, הפלסטיק מתחיל להיסדק בגלל קרני השמש הפוגעות בו, נזקי מים ואבק, והמסגרת מתחילה להחליד. שלבי התריס הרגיל מתרופפים בקלות עם הזמן ועלולים להישבר, הרוח החזקה עשויה להוציא את שלבי הפלסטיק ממקומם, וקשה לתקן את התריס.
תריס גלילה מאלומיניום מבטיח עמידות גבוהה בפני פגעי מזג האוויר, למשך שנים ארוכות. האלומיניום ידוע בעמידותו הגבוהה בפני חלודה (קורוזיה), כמו כן הוא לא נסדק ולא מאבד מהגוון המקורי שלו. 


שכבת מיגון נוספת


תריס רגיל מפוליאוריטן מוקצף הוא קל משקל, כל גנב יכול להרים אותו בקלות כדי לחדור לנכס. תריסי אלומיניום שוקלים יותר, קשה עד בלתי אפשרי להרים את התריס הכבד ולפרוץ לבית. לכן, תריסי גלילה עם שלבי אלומיניום משפרים את תחושת הביטחון, מונעים מפורצים לבצע את זממם והם מהווים שכבת מיגון נוספת וחשובה, הן בדירות קרקע והם בבתים פרטיים, בפתחי המרפסות ועוד.


נוחות תפעול ותחזוקה


תריס רגיל לרוב מצויד במנגנון הפעלה ידני, יש להפעיל כוח פיזי כדי להרים או לסגור את התריס הנגלל, לכן הפתרון לא מתאים לכל אחד, במיוחד לא למבוגרים או לילדים. תריס גלילה חשמלי מאלומיניום מגיע עם מנוע עוצמתי ושקט, בלחיצת כפתור על מתג הפעלה על הקיר או באמצעות שלט ייעודי, אפשר לשלוט בפתיחת וסגירת התריס בקלות וללא מאמץ.
כמו כן, קל יותר לנקות תריסי גלילה המיוצרים מאלומיניום, אפשר להעביר מטלית לחה על השלבים כדי לנקות את האבק, ללא חשש משבירת שלבי הפלסטיק כפי שקורה לבעלי התריסים הרגילים. העמידות הגבוהה של תריס אלומיניום מבטיחה תחזוקה פשוטה, ולמעט ניקיון אין צורך בפעולות מסוימות.