5 טיפים לשמירה על תריסים חשמליים

תריסים חשמליים נגללים הפכו לאחד מאמצעי המיגון היעילים והאפקטיביים ביותר להגנה על רכוש וציוד העסק. כיום ניתן לראות בעסקים רבים, בחניונים, במפעלי תעשייה, ברשתות השיווק ובחנויות במרכזי הקניות מגוון תריסי גלילה חשמליים בעיצובים מרשימים ומקוריים. קל לתפעל את התריס החשמלי, הוא מעניק תחושת הגנה וביטחון, מקשה על הפורצים לחדור לעסק והתריס המעוצב משפר את חזית העסק ויכול לשמש כמוצר לחיזוק המיתוג העסקי ולבידול מהמתחרים.

לאחר התקנת התריס החשמלי בבית העסק שלכם עליכם לדאוג לתחזוקה שוטפת כדי להאריך את חיי המוצר, להימנע מתקלות מיותרות וליהנות מתפעול נוח וממיגון יעיל. לפניכם 5 טיפים חשובים שיסייעו לכם לשמור על תריס גלילה חשמלי המותקן בעסק שלכם.

לבדוק שאין חפצים שנשכחו בטעות לפני סגירת התריס

אחת התקלות הנפוצות ביותר עם תריסים חשמליים נגללים היא היפרדות שלבים כתוצאה מסגירת התריס על חפץ שנשכח בטעות בחלק התחתון. לרוב, לא שמים לב לחפצים שנשכחו למטה בטעות ומאחר והתריס לא יורד היטב עשויים לשחק עם המתג החשמלי, להעלות ולהוריד את התריס כדי לנסות לסגור אותו, וכתוצאה מהלחץ שלבי התריס עשויים להיפרד ובמקרים מסוימים להישבר. 

לכן, חשוב לוודא בכל פעם מחדש לפני סגירת התריס כי לא נותרו חפצים למטה העשויים למנוע מהתריס להיסגר.  

ניקיון שוטף של התריס

אחת לכמה זמן כדאי לנקות היטב את התריס החשמלי הנגלל, עדיף בעזרת מטלית לחה, אך יש לנקות את השלבים של התריס בהתאם להוראות היצרן. כאשר מנקים את התריס אין להפעיל לחץ גדול מדי על השלבים כדי לא לשבור אותם או לגרום להם לצאת ממקומם. 

תחזוקה שוטפת על ידי טכנאי מיומן

אחת לחצי שנה עד שנה כדאי להזמין איש מקצוע מנוסה ואמין כדי לבצע תחזוקה כללית ויסודית לתריס החשמלי. טכנאי מקצועי מסוגל לאתר בעיות בזמן ולהציע טיפול המונע בעיות עתידיות. הטכנאי בודק בין השאר את המנוע, הוא מבצע כיול מחדש של המנגנון, מחליף שלבים בלויים בהתאם לצורך, משמן במקומות שצריך, בודק קפיצים ומחליף בהתאם לצורך ועוד.

החלפת קפיצים בזמן

בדגמים השונים של תריס גלילה חשמלי יש קפיצים הנחוצים לתפעול מנגנון הפתיחה והסגירה של התריס. הקפיצים נוטים להישבר בגלל בלאי טבעי או תפעול לא נכון, ויש להחליף אותם בזמן כדי למנוע תקלות. כדאי להזמין איש מקצוע מנוסה להחלפת הקפיצים, אפשר להחליף אותם במסגרת התחזוקה השוטפת כדי להקדים תרופה למכה. 

איתור וזיהוי בעיות בזמן

יש תקלות נפוצות בתריסי גלילה חשמליים, לדוגמה שלבי התריס יורדים מטה בצורה אלכסונית, התריס יורד מהר מדי, רעשים מוזרים מהמנוע, חריקות, מנוע לא מגיב ועוד. אם מזהים את אחת הבעיות יש להזמין מיד איש מקצוע ואין להשתמש בתריס עד הגעתו אחרת עלולים לגרום לנזק קשה והתיקון יעלה יותר כסף.