פתרונות חדשניים למיגון

אם בעבר היה האדם מתמודד עם סכנות קדמוניות כמו בעלי חיים או תנאי טבע קיצוניים הרי שכיום הסכנות הפוקדות את האדם הינם משוכללות מעט יותר. 
כיום, נדרש האדם לשמור על הביטחון הקיומי שלו באמצעות מערכות אבטחה שונות שאם לא – סכנות רבות אורבות לו בדרך. כדי לשמור על הרכב מפני סכנות של גניבה או פריצה, חשוב להגן עליו בהתאם.

תודות למגוון הפיתוחים הקיים כיום בתחום ניתן למצוא לא מעט פתרונות למעוניינים למגן את עצמם ואת רכבם.
סורגים מתרוממים הופכים את השמירה על הרכב להרבה יותר מקצועית ואמינה.
במקום לתפעל שער ידני, הסורגים המתרוממים מאפשרים פתיחה קלה ביותר של החניון ומבטיחים שמירה מקסימלית על שלמות הרכב.

מגוון סוגי סורגים

בין מגוון סוגי התריסים ניתן למצוא נגללים מאלומיניום ונגללים חשמליים ממתכות כבדות, תריסים חשמליים העשויים סורגים מפלדת אל חלד, תריסי פלדה מחוררים המעניקים בטחון מלא לרכב באמצעות שערים קלי משקל, תריסים שקופים ואיכותיים העשויים פוליקרבונט, סורגי אש נגללים ומתקפלים, מחיצות המתרוממות ומתקפלות לצדדים, סורגים מתרוממים המתאימים לחניות גדולות ולמפתחי בנייני ענק ועוד מגוון רחב של אפשרויות המתאימות ללקוחות מסוגים שונים.

תפעול סורגים מתרוממים

המנועים של הסורגים השונים הינם לרוב מנועים מרכזיים הכוללים קפיצי איזון או לחילופין מנועי צד, מנועים תלת פאזיים או חד פאזיים – כאשר כל אחד מהמנועים מתאים לצורך הייחודי של חניון בעל תכונות אופי מסוימות. ניתן להפעיל סורגים מתרוממים באמצעות שלט רחוק או באמצעות תפעול ידני. סורגי גלילה מתרוממים מתאימים את עצמם לתנאים שונים ויכולים להיות מוצבים במקומות סוערים ומלאי רוחות או בחניונים מלאי שמש.

חשיבותו של תו התקן

ניתן להתקין סורגים מתרוממים הכוללים נורות התראה, חיישנים לסגירת ופתיחת התריס בהתאם לקרבת רכב ועוד.
הדבר החשוב ביותר בהתקנת סורגים מתרוממים הינו לוודא כי מדובר בסורגים מתרוממים המותקנים על פי תו תקן ישראלי.
תו התקן הישראלי כולל חוקים ותקנות על פי הם יש להתקין את הסורגים.
חשוב לדעת כי התקנה של סורגים שלא על פי תו התקן חושפת את בעלי הסורגים לסכנות אנוש מחד ולתביעות משפטיות מאידך במקרה של פגיעה.
סורגים מתרוממים יעילים למקומות בהם אחוזי פריצה וגניבה גבוהים וכן למקומות המאכלסים מספר גבוה של מכוניות מדי יום ביומו. באופן זה ניתן להעניק את ההגנה הקבועה, הבטיחותית והגבוהה ביותר לרכבים מסוגים שונים.