קריטריונים להתאמת שערי גלילה למוסכים מוסדרים

מוסכי רכבים ברחבי הארץ פעילים מדי יום ביומו בקנה מידה של טיפול בעשרות ואף מאות רכבים.
הטיפול בכל רכב מצריך את עובדי המוסך ואת מנהליו למקצועיות מקסימלית ולאחריות אישית כלפי כל רכב ורכב.
על מנת לשמור על המוניטין של המוסך וכן כדי להבטיח את המשך הפעילות התקינה, חייב צוות המוסך ומנהליו לנהוג בדייקנות ובאחריות מלאה כלפי כל כלי רכב הנכנס לטיפול במוסך..

אין מדובר בעניין של מה בכך, כאשר הנושא הוא טיפול מכונאי.
בעיות מכניות יכולות להיגרם מאינסוף סיבות ותיקונן עלול להגיע לעשרות ואף מאות אלפי שקלים.הטיפול בבעיות המכניות השונות מצריך היכרות והבנה מעמיקה בעולם המכונאות. הבדיקה, האבחון, הזיהוי ומתן המענה המקצועי ביותר – אלו הם בין הפרמטרים המבטיחים את פעילותו התקינה של המוסך ואת השמירה על המוניטין שלו.
בין האלמנטים לשמירה על מוניטין המוסך יש למנות את השער וההגנה על הרכבים. 
באמצעות שערי גלילה למוסכים ניתן להבטיח פעילות תקינה של המוסך באופן יומיומי, תוך אחריות מלאה על כל רכב באופן אישי וכן תוך הבטחת הפעילות השוטפת של הכלים השונים.
מאחר ומוסכים פעילים ברמה היומיומית יש להגדיר את הפרמטרים השונים לשערי גלילה למוסכים.

גודל

גודלם והיקפם של הרכבים המטופלים במוסך מכתיבים את גודל שערי הגלילה למוסכים.
במוסכים רבים המוסך עצמו על שטחו אומנם הינם בעלי גודל קטן אולם במידה והיקף הפעילות גבוה – יש צורך בשערים רחבים ככל הניתן על מנת להבטיח מעבר קל של רכבים. שלא כמו בשערים חשמליים לבית או לחצר – כאן מדובר בשימוש מסיבי ויומיומי של רכבים.

אופי המוסך

אופי המוסך מכתיב גם הוא את צרכיו הייחודיים וכן את בפרמטרים לבחירת שערי הגלילה הייחודיים.
במוסכים מוסדרים יש צורך בבחירת שערי גלילה ייצוגיים, וזאת בניגוד למוסכים "חאפרים" או עצמאיים שאינם עובדים בהסדר ויכולים להשתמש בשערים מסוגים שונים.

סוג המוסך

ישנם מוסכים לאופנועים, מוסכים לרכבים ומוסכים לטנדרים, מוסכים למשאיות ועוד.
כל אחד מסוגי המוסכים מצריך התאמה של שערי גלילה למוסך מאחר וכל שער גלילה הינו בעל אופן תפעול ייחודי וכן מידות רוחב משלו. כאשר מדובר במוסך אופנועים המידות צריכות להיות צרות יותר מאשר בבחירת שערי גלילה של מוסכי רכב.

המראה הרצוי

שערי גלילה מסוגים שונים הינם בעלי מראה ואופי ייחודי.
בבחירת שערי גלילה למוסכים ניתן לבחור מתוך סוגי גימורים שונים וביניהם שערים חצי שקופים או אטומים, שערים הכוללים חרכים, שערי גלילה למוסכים עם חריצים, שערים צבעוניים ועוד.