התקנת שערים חשמליים - מה חשוב לדעת?

שערים חשמליים לבניין או לבית פרטי מהווים ללא ספק את הפתרון האידיאלי לצורך שמירה על החנייה הפרטית שלכם. המטרה של השער היא להבטיח שאף אדם לא יחנה בחנייה ששייכת לכם ומעבר לכך, התקנת שערים חשמליים תאפשר גם שמירה על הרכב ממכות חניה שונות. אם אתם מעוניינים להתקין שער חשמלי בבניין או בבית פרטי, חשוב שתדעו כמה דברים חשובים טרם אתם עושים זאת.

סוגים של שערים חשמליים

כאשר מדובר על התקנת שערים חשמליים לבניין או לבית פרטי, חשוב שתדעו כי כיום ניתן למצוא סוגים שונים של שערים מעין אלה: סוג השער הראשון שניתן למצוא הוא שער כנף חשמלי דו כנפי או חד כנפי. מדובר על שער שיש לו צירים כאשר על כל ציר מותקנת דלת. השער יכול להיפתח ולהיסגר על ידי כנף אחת אשר נפתחת ונסגרת על הציר בדומה לדלת רגילה שניתן  למצוא בכל בית או שער בעל שתי כנפיים המורכבים על שני צירים בעלי מנועים נפרדים אשר נפתחים באופן דומה לדלת, פנימה או החוצה בהתאם לדרישה.

סוג נוסף של שער חשמלי הוא שער מתקפל. מדובר על שער בעל כנפיים כאשר על כל כנף נמצאות מספר יחידות. בשונה משער כנפיים רגיל שעל כל כנף קיימת יחידה נפתחת אחת, היחידות על הכנף מחוברות אחת לשנייה עם צירים כך שכאשר השער נפתח כל היחידות מתקפלות בצורה של אקורדיון.

שער חשמלי נוסף הוא שער חשמלי נגרר. מדובר על שער שמותקן על מסילה תחתונה או עליונה וכאשר פותחים או סוגרים אותו הוא נגרר הצידה לאורך של המסילה. השער המדובר נחשב לשער שחוסך במקום וזאת בשל העובדה שההפעלה שלו גוררת את השער לאורך המסילה בלבד ולא לתוך מתחם החנייה או החוצה ממנו.

עוד סוג של שער הוא שער חשמלי מתרומם שלעיתים קרוי גם שער מרחף. הכנף של הדלת מתרוממת כלפי מעלה והשער המתרומם נפתח כיחידה אחת ומתרומם כלפי מעלה בזווית של 90 מעלות במקביל תקרה או לפתח נבחר אחר. הוא יכול להיפתח כלפי פנים או חוץ.

שער נוסף הוא שער גלילה המהווה למעשה מעין תריס חשמלי. הוא יהיה עשוי אלומיניום והוא יגלל כלפי מעלה כאשר פותחים אותו.

מאילו חומרי גלם עשויים שערים חשמליים?

כאמור, שערים לחניה פרטית, חשמליים, מהווים שערים איכותיים מאוד. יחד עם זאת, כדי שאכן השער יהיה הטוב ביותר עבורכם בכל היבט אפשרי, חשוב לבחור את הסוג הנכון וכן חשוב להקפיד שהוא יהיה עשוי מחומר גלם איכותי. שערים חשמליים לרוב יהיו בנויים מברזל או אלומיניום. אלומיניום הוא חומר גלם קל יותר ועל כן ניתן למצוא לא מעט שערים חשמליים שעשויים ממנו. מעבר לכך הוא לא דורש קונסטרוקציה מורכבת מדי כדי להחזיק את השער מורם.

בעבודה עם ברזל בשערים הללו בשונה מאלומיניום יש חשש שהשער יחליד במהלך הזמן שכן, הוא מצוי בחוץ באופן תמידי וחשוף לתנאי מזג האוויר השונים ועל כן, אם בכל זאת בחרתם בברזל, חשוב להקפיד שהוא יעבור תהליך גלוון שמטרתו היא לצפות אותו באבץ נגד חלודה.

ברזל מגולוון וצבוע – בעבודה עם ברזל, בשונה מאלומיניום, ישנו חשש שהברזל יצבור לאורך השנים חלודה, בייחוד בשער חשמלי הנמצא באופן תמידי בחוץ. לכן, חשוב להקפיד על עבודה עם ברזל שעבר תהליך גלוון – ציפוי אבץ נגד חלודה

מהם סוגי המנועים שניתן למצוא בהתקנת שערים חשמליים?

המרכיב שהופך שער לחשמלי הוא המנוע החשמלי המותקן בו. כוח המנוע חייב להתאים לשער אותו מתקינים. ככל שהשער יהיה גדול יותר כך יהיה צורך במנוע חזק יותר. את המנוע יתאים לשער המסגר שבונה אותו, אך לא פעם יש צורך לבחור בחשמלאי שמתמחה במנועים לצורך התאמה מדויקת של המנוע.

המנועים שניתן למצוא עבור שער חשמלי הם: מנוע אלקטרו מכני שמהווה את המנוע הנפוץ ביותר עבור שערים חשמליים. מדובר על מנוע גיר סטנדרטי בשילוב עם פיקוד חשמלי. המנוע המדובר מוגבל ל-50 פתיחות ביממה ולכן הוא יתאים בעיקר לבתים פרטיים. מעבר לכך הוא מותאם לשערים עד משקל 500 ק"ג.

מנוע נוסף הוא מנוע הידראולי אשר פועל באמצעות לחץ שמן ומותאם לשערים חשמליים כבדים, החל מ-600 ₪ ועד 2000 ₪. המנוע המדובר מותאם ל-600-800 פתיחות וסגירות ועל כן הוא מיועד בעיקר למקומות שבהם השער החשמלי עובד בצורה רציפה.